2013 m. spalio 9 d., trečiadienis

liepa- spalis

Tiek laiko tęsėsi šios kuklios knygos gimimas.
Viskas prasidėjo nuo to, kad sumaniau patobulinti real binding įgūdžius. Nes knygrišystėje yra dalykų, kurių jokiame vadovėlyje neperskaitysi- tenka ieškoti amato žinovo, galinčio tas mažas paslaptis atskleisti. Labai ačiū Rūtai, geranoriškai sutikusiai pasidalinti savo sukauptomis žiniomis. Ir šit, vieną gražų liepos rytą su namų darbais- susiūtu knygos bloku- pasibeldžiau į namus, kuriuose sklando meniška dvasia ir gimsta įstabiausios knygos.
Diena prabėgo akimirksniu. Išsinešiau dailutėle nugarėle ir jau pritvirtintais kietviršiais knygutę. Tačiau laukė dar keli etapai- kietviršių apklijavimas audiniu, šarnyrai, priešlapiai... Neskubėjau... nes kur skubėt, knygelė juk bus mano anksčiau ar vėliau. Vis paimdavau į rankas, paglostydavau tarsi gyvą sutvėrimą...
Paskui knygelė gavo rūbą- apklijavau lininiu audiniu.  Ir vėl padėjau pailsėti kuriam laikui.
Vėliau atėjo šarnyrų ir priešlapių eilė. Man labai patikęs skrebinimo popierius spalviškai puikiai derėjo šiai knygelei.
Plėšyti lapų kraštai knygutei suteikia jaukumo ir liudija, jog tai tikrai rankų darbas.
Kadangi visas grožis sukoncentruotas priešlapiuose, viršelio puošybą rinkausi  minimalią- tik tris trapius gėlių žiedus.
Rūta, labai tau ačiū  už pagalbą :) Ačiū už tuos žinių lobius, kuriais daliniesi, už tavo nuostabiausius knygų įrišimus, kurie yra kaip siekiamybė ir skatina tyliai tyliai pasvajoti "gal ir man kada nors taip pavyks".
Taip pat ačiū Gitai - bendramintei ir knygrišystės bendramokslei už labai gražias  pozityvias mintis.

Knygelės matmenys 15 x 15 cm, 104 pilko su plaušeliais Ursus popieriaus lapai, įrišimas siuvant ant ryšių, gilzė, lininio audinio kaptalai.
Idėja ir dizainas "Margi amatai".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą