2012 m. liepos 16 d., pirmadienis

Skrydis per Atlantą. II dalis

Sveiki visi, laukiantys antrosios rašinio dalies. Šių pasamprotavimų pavadinimas atspindi ne tik knygos kelionės kryptį, bet ir vieną iš darbo eigos etapų- tik perkeltine prasme. Tačiau apie viską iš eilės.
Idėja- kavos knyga. Kadangi Vitalija ir Audrius, jų pačių žodžiais tariant, "didžiausi pasaulyje kofemanai", knyga bus skirta  svečių, jų namuose besivaišinančių kava įspūdžiams, palinkėjimams. O gal būt, ten atsiras ir vienas kitas įmantresnis kavos paruošimo receptas.
Prie kavos dera pyragaičiai, tortukai... mmmm... visokie skanėstai. Todėl sumaniau lapus daryti trijų spalvų- baltus ir dviejų atspalvių gelsvus idant knygos kraštas atrodytų tarsi kreminis pyragaitis.
Pagrindinis pageidavimas buvo, kad knygos nugarėlė būtų "su rumbeliais", o tai reiškia, jog įrišimas bus siuvant ant iškeltų ryšių.
Siuvimo rėme įtempiu tvirtos odos juosteles

 ir susiuvu visus lankus į bloką
Kur mano didysis plaktukas?

 Be jo nė žingsnio, mat turiu suformuot vadinamąjį "grybą"- žiūrint iš galo knygos nugarėlė tikrai primena grybo formą
Man labai patinka sentencija "kaptalai knygai- kaip žmogui antakiai". Išties ši knygos dalis ne tik apsaugo nugarėlę nuo dulkių, bet ir suteikia išbaigtumo. Jei pažinties su knygrišyste pradžioje kaptalai ne itin lengvai pasidavė, tai kuo toliau, tuo labiau patinka juos siūti. Šiai knygai kaptalus siuvau šilkiniais siūlais- puikumėlis, ir siūti malonu, ir atrodo dailiau nei medvilniniais siūtieji.
Štai knygos blokas jau užbaigta nugarėle ir "su antakiais"

Sekantis žingsnis- kietviršiai.  Ryšiai turės būti įleisti į kietviršius. Išskaptuoju griovelius ir į juos įleistus ryšius priklijuoju
Pagaliau atėjo laikas tam, dėl ko šiek tiek nerimavau. Kartu su išsiuvinėta dekoracija atskriejo ir nuostabios tamsiai žalios spalvos odos gabalas, kuriuo turės būti aprengta knyga. Žinojau, kad ta oda stora, bet... ji pasirodė dar storesnė nei tikėjausi. Iššūkis. Ar pavyks su juo susidoroti? Taigi, būtent šis reikalas ir tapo tuo "skrydžiu"- pakankamai rimtu išbandymui tokiai diletantei odos darbų srityje. Tačiau trauktis nėra kur ir ne mano užsispyrėliškam būdui.
Pirmyn!
Čia tik pradžia. Ploninu visą odos plotą, o kraštus dar daugiau
Valio, pavyko!!!
Išryškinkim ryšius nugarėlėje
Finišas jau čia pat.
Viršutiniame kietviršyje esančio rombo formos motyvo griežtumą bandžiau sušvelninti iškilaus reljefo linija. Naudojant miltų klijus oda tampa plastiška, lengvai pasiduodanti formavimui.
Galutinis rezultatas atrodo štai taip

Dabar jau galiu pasimėgauti puodeliu kvapnios kavos.
Beliko joje įrašyti šį tą asmeniško Vitalijai ir Audriui. O tuomet knyga išsiruoš į tolimą kelionę.
Prisipažinsiu, net gaila bus su ja atsisveikinti. Įrišinėdama turėjau tokį teigiamų emocijų ir pasitenkinimo darbu laikotarpį... Tikiuosi, kad bent maža tų emocijų ir rankų šilumos  dalelė nukeliaus kartu su knyga.
Trečioje istorijos dalyje sužinosite, kaip knyga įsikūrė jaukiuose Vitalijos ir Audriaus namuose.

Pabaigai keletas techninių dalykų. Knygos matmenys 27 x 23 cm, 78 pastelinio Tiziano ir Murano popieriaus lapai (gramatūra 160 g/m2), įrišimas ant iškeltų ryšių, binding. tamsiai žali pastelinio popieriaus priešlapiai, žalios spalvos audinio šarnyras, rankomis siūti trijų spalvų kaptalai.
Idėja ir dizainas- "Margi amatai" & A. Antanavičius.

5 komentarai:

  1. Nuostabu :) kol skaičiau šį įrašą - kaip tik mėgavausi juodos kavos puodeliu ;) Knyga labai žavi, jaučiasi tarsi jos senoviškumas, solidumas, ilgaamžiškumas.. :) Linkiu jai daugybės įrašų ir puikiausių receptų už Atlanto ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nu kvapą tiesiog gniaužia visi tie knygryšystės niuansai, o jau rezultatas koks!..

    AtsakytiPanaikinti
  3. Ačiū už liaupses knygai :) Pusiau juokais, pusiau rimtai visiems sakau, jog knygos "vinis"- tas siuvinėtas paveiksliukas, o mano darbas tai tik priedas prie jo:) Didžiausia pagarba siuvinėjimo meistrui:)

    AtsakytiPanaikinti